Yeşil Bursa Halı Sıkma Makinası

Yeşil Bursa YBS serisi halı sıkma makinaları onlarca yıl sorunsuz çalışabilir! Ömürlük halı sıkma makinası sahibi olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Halı sıkma makinası yıkanmış halıları yüksek devirle sıkarak kurutmak amacıyla kullanılır. Birkaç dakika sıkılan halı ortalama %95 oranında kurumuş şekilde makineden çıkar. Halılarda kalan nem havalandırılarak yok edilir. Kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. Ürettiğimiz tüm makinelerde kullanılan malzemeler 1. Sınıf kaliteye sahiptir, asla paslanmaz!

Otomatik Halı Sıkma Makinası

Yeşil Bursa YBS halı sıkma makinesi sahip olduğu otomatik sistemler sayesinde işinizi çok kolaylaştıracak. Başlangıçtan son evreye kadar 4 kademeli akıllı otomatik işlem! Teknolojiyi yakalayın!

Halı sıkma makinası ile otomasyon sisteminin bir araya getirilmesi üzerinde yıllarca önemli Ar-Ge çalışmaları yaptık. Çalışmalarımız neticesinde ideal halı sıkma makinasının tasarruf sağlaması gereken en önemli kısmın zaman olduğu sonucuna vardık. Kalkış, sıkma, durma ve çıkış olmak üzere geçtiğimiz 4 evrede de otomatik sistemler kullanarak zamandan tasarruf sağlayarak performansı en üst seviyeye çıkardık.

Akıllı Otomatik İşlemler

Halıyı makinenin içine yerleştirdikten sonra pnömatik kapak tek tuşla otomatik olarak kapanır. Böylece zamandan kazanırken güvenlik önleminizi de arttırmış olursunuz. Sıkma işlemi bittikten sonrada tek tuşla kapak açılır.

Sıkma makinesinin tamburu oldukça ağırdır. Kalkış ve yüksek devirle dönüş için ivmeyle kalkış yapmazsa çok yüksek amper değerlerine ulaşır. Böylece hem makine hem de sigorta kutunuz zarar görür. Makinenin motoru kademeli kalkış yapacak şekilde dizayn edilip üretilmektedir.

Halı yıkama firmaları bütün gün zamanla yarışırlar. Makine sıkma işlemini bitirdikten sonra durur ancak tambur içeride 1 dakikaya yakın bir süre daha dönmeye devam eder. Bu süre bütün gün zamanla yarışan halı yıkama firmalarına büyük zarar vermektedir. Gün içinde makineyle 60 tane halı sıktığınızı düşünürseniz günde 60 dakika sadece tamburun durması için beklemeniz gerekir. YBS halı sıkma makinası otomatik fren sistemi sayesinde bu süreyi sıfıra indirir. Halı sıkma işlemi bitince tamburu otomatik olarak durdurur ve zamandan kazanmanızı sağlar.

Makine halıyı sıktıktan sonra tambur birkaç saniye ters yönde döner ve durur. Bu işlem sayesinde halı rulo haline gelir ve makineden halıyı kolayca çıkartabilirsiniz. Makinede bu özelliğin olmaması durumunda halıyı elinizde ters yönde çevirdikten sonra çıkarmanız gerekir. Makinenin uzunluğu arttıkça bunu elle yapmak daha da zorlaşır. Halıyı çevirip rulo yapmadan direk çıkarmak pek mümkün değildir. Zorlanma durumunda halı zarar görebilir.

Yüksek Kalite Standartları

Yeşil Bursa halı yıkama makinaları dünya standartlarında üretilmektedir. Kullanılan malzemeler 1. Sınıftır.

Deneyimli Kadro

Yeşil Bursa Makina’nın kadrosu Türkiye’nin en önde gelen ve en profesyonel sektör uzmanlarından oluşmaktadır.

Yedek Parça & Teknik Servis

Dünyanın her noktasına yedek parça temini ve teknik servis hizmeti sağlamak en önemli önceliğimizdir.

Garanti Süresi

Yeşil Bursa Makina tarafından üretilen tüm makineler iki (2) yıl süreyle üretim hatalarına karşı garanti altındadır.

YBS Halı Sıkma Makinaları Özellikleri ve Avantajları

Yeşil Bursa Makina halı sıkma makinaları fiyat ve performans karşılaştırması açısından çok başarılıdır.
  • Sessiz çalışma özelliği vardır.
  • Yüksek kapasiteli derin temizlik sağlar.
  • 1. Sınıf kalitede malzemelerden üretilmiştir.
  • Uzun ömürlüdür.
  • Bakımı ve kullanımı kolaydır.
  • Farklı ölçü ve özelliklerde üretilebilmektedir.
  • Üst düzey balansa sahiptir.
  • Akıllı otomatik sistem entegre edilmiştir.

Teknik Özellikler

Ürün Kodu : YBS3200 YBS4200 YBS2700
İç Tambur : Paslanmaz çelik Paslanmaz çelik Paslanmaz çelik
Tambur Çapı : Ø400mm Ø460mm Ø400mm
Dış Tambur : Sıcak daldırma galvaniz kaplama üzerine boya Sıcak daldırma galvaniz kaplama üzerine boya Sıcak daldırma galvaniz kaplama üzerine boya
En : 115 CM 115 CM 115 CM
Boy : 380 CM 480 CM  330 CM
Yükseklik : 125 CM 125 CM 125 CM
Ağırlık : 800 KG 1000 KG 600 KG
Motor Gücu : 7,5 kW 11 kW 7,5 kW
Sıkma Hızı : 1100 D/D 1100 D/D 1100 D/D
Elektrik Tüketimi : 7,5 kW 11 kW 7,5 kW
Kapak Sistemi : Pnömatik Pnömatik Pnömatik
Günlük Kapasite : 2000 m² 2500 m² 1500 m²
Motor kalkış : Kademeli Kademeli Kademeli
Fren Sistemi: Otomatik Otomatik Otomatik
Geriye Sarma Sistemi: Otomatik Otomatik Otomatik
Su Girişi: Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel
Ayak sistemi: Körüklü Körüklü Körüklü
Garanti Süresi : 2 Yıl 2 Yıl 2 Yıl